Cestina English German

O produktech

Certifikáty

Vyrábíme originální dřevěné hračky určené pro děti od 1 roku, případně 3 let, jež jsou vyrobené tak, aby splňovaly přísná kriteria.
Všechny výrobky jsou ve shodě s harmonizačními právními předpisy EU:
Směrnice komise 2012/7/EU ze 2.3.2012
Nařízení Vlády 86/2011 ze 9.3.2011
ČSN EN 71-1+A14

Materiál

Základním materiálem při výrobě je masivní dřevo - zpracováváme dřevo měkké i tvrdé, pro představu uvádíme používané druhy - topol, smrk, borovice, olše, bříza, javor, buk, jasan. Jako doplněk je u některých hraček použita vlna, různé šňůrky a kůže, všechny materiály splňují veškeré normy a předpisy platné pro použití k výrobě hraček pro děti.

Hračky ponecháváme z velké části v přírodním provedení, pokud jsou některé části či nové druhy hraček barveny, jsou použity pouze atestované barvy a laky, které jsou určeny pro výrobu dřevěných hraček.

Klademe velký důraz na naprostou nezávadnost našich výrobků. Dřevo pro naše výrobky vybíráme s velkou péčí - musí být zdravé, správně vysušené, bez známek napadení škůdci, plísněmi či dřevokaznými houbami. Samotné zpracování je prováděno klasickými truhlářskými metodami jako je hoblování, řezání, soustružení, vrtání, frézování a broušení. Většina hran je zaoblena z důvodu příjemnějšího dotyku při hře.

Za celou dobu existence firmy prodělaly naše hračky velký vývoj - byl pozměněn jejich design a s ním související technologická náročnost, byla maximálně zvýšena výrobní kvalita a kvalita služeb.

Ekologie

vyrábíme v dobře větraných a vytápěných prostorách na strojích, u kterých je zajištěno odsávání odpadu (piliny, hobliny, třísky), lokálními odsávacími stroji.

Odpady z výroby lisujeme na brikety, které následně pouľíváme k vytápění objektu.